Skip to content

RehaSTUDIO

Masaż antycellulitowy – Zielona Góra

REHASTUDIO

MASAŻ ANTYCELLULITOWY  – CO TO JEST I NA CZYM POLEGA?

Cellulit to problem, który nie daje spokoju większości kobiet na świecie, niezależnie od szerokości geograficznej. Dane statystyczne wskazują, że aż około 90% populacji żeńskiej boryka się z tą przypadłością. W powstawaniu cellulitu mają udział czynniki takie jak niezdrowy styl życia, niewłaściwa dieta, uwarunkowania hormonalne oraz dziedziczne predyspozycje. Pozbycie się go nie jest zadaniem łatwym, jednak odpowiednie zabiegi mogą znacząco zmniejszyć jego widoczność.

Istnieje wiele różnych technik stosowanych podczas masażu antycellulitowego. Można na przykład skorzystać ze specjalnych narzędzi do masażu, takich jak bańka, ale także możliwe jest wykonywanie masażu jedynie przy użyciu dłoni. Masaż antycellulitowy obejmuje różne ruchy, takie jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wałkowanie, wyciskanie ciała oraz wibracje. Wszystkie te techniki masażu antycellulitowego powinny być wykonywane wzdłuż kierunku mięśni. Każda część ciała powinna być masowana przez około 5 do 10 minut. Kluczowym czynnikiem, który wpływa na skuteczność tego typu masażu, jak w przypadku każdej metody przeciwdziałania cellulitowi, jest regularność. Zazwyczaj seria zabiegów składa się z 10 do 20 masaży wykonywanych w krótkich odstępach czasowych. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zaleca się powtarzanie serii masaży. Dzięki właściwie przeprowadzonemu masażowi antycellulitowemu, dochodzi do pobudzenia tkanki łącznej, co pomaga w rozpadzie komórek tłuszczowych. Skóra i mięśnie poprawiają swoją kondycję, a krążenie zostaje pobudzone, co zwiększa dotlenienie komórek ciała.

MASAŻYŚCI ZIELONA GÓRA

Alicja Deroń fizjoterapeuta

Alicja Deroń

fizjoterapeuta/masażysta

ILE KOSZTUJE MASAŻ ANTYCELLULITOWY – CENNIK

Cena masażu antycellulitowego jest uzależniona od wielu czynników. Przede wszystkim od tego jakiego obszaru dotyczy i jak długo trwa pojedyncza sesja masażu. Masaż antycellulitowy (sesja 55 minut) wykonywany przez profesjonalistę kosztuje w naszym RehaStudio 150 zł. Należy jednak wspomnieć, że zwykle jeden masaż to niestety za mało na pozbycie się cellulitu. Poza tym, że niezbędnych jest kilka masaży, trzeba pamiętać o tym, że aby efekt się utrzymał, masaże antycellulitowe muszą być wykonywane regularnie.

ILE RAZY STOSOWAĆ MASAŻ ANTYCELLULITOWY? 

Odpowiedź na to pytanie również uzależniona jest od indywidualnych potrzeb i preferencji pacjenta. Istotna jest tutaj również metoda i cel terapeutyczny. 

Jeżeli celem jest redukcja cellulitu i poprawa wyglądu skóry, konieczne będzie przeprowadzenie serii masaży. Sesje mogą być przeprowadzane w odstępie czasowym kilku tygodni. Dodatkowo można wspomagać się masażami w domu. Częstotliwość masaży może zależeć także od kondycji skóry, tego jak zachowa się sam cellulit. Niektóre pacjentki zauważą zmiany już po jednym zabiegu, inne będą potrzebowały na to co najmniej kilku zabiegów. 

Trzeba jednocześnie podkreślić, że efekty masaży antycellulitowych są często subtelne i wymagają cierpliwości. Pomocne jest również wprowadzenie zdrowej diety i aktywności fizycznej – w komplecie efekt będzie jeszcze lepszy. Zachęcamy do zapoznania z naszą usługą – trening medyczny indywidualny – dzięki której łatwiej osiągniesz wymarzoną sylwetkę. 

Zarezerwuj wizytę przez Booksy

CZY MASAŻER ANTYCELLULITOWY DZIAŁA?

Na rynku dostępnych jest coraz więcej urządzeń, które wspierają w walce z cellulitem. Współczesny rynek kosmetologiczny oferuje naprawdę wiele opcji. Którą z nich warto rozważać i czy są one lepsze niż masaż u profesjonalnego masażysty? Z całą pewnością nie zastąpią masażu wykonanego przez specjalistę, który dokładnie będzie wiedział w którym miejscu i jak rozmasować ciało, ale mogą być fajnym uzupełnieniem, które zastosujemy samodzielnie w domu. 

Urządzenia tego typu możemy kupić przez internet lub w specjalnych sklepach z akcesoriami dla fizjoterapeutów. Należy wybierać masażery certyfikowane, wysokiej jakości. Najlepiej aby był to masażer wykonany solidnie – lekkie i plastikowe gadżety nie sprawdzą się, bo nie wytrzymają nacisku. Doskonały będzie masażer drewniany lub bańka chińska, która zasysa skórę poprawiając mikrokrążenie. 

MASAŻER ANTYCELLULITOWY CZY BAŃKA CHIŃSKA?

Masażer antycellulitowy to nowoczesne urządzenie elektryczne, które pomaga w masażu i rozluźnieniu tkanki tłuszczowej. Działa na zasadzie wibracji, pulsacji lub masażu pneumatycznego, stymulując krążenie krwi i usuwając nadmiar płynów z tkanki, co może przyczynić się do redukcji cellulitu. Jest wygodny i łatwy w użyciu, ale może być droższy niż bańka chińska.

Z kolei bańka chińska to tradycyjna metoda z chińskiej medycyny naturalnej. Polega na tworzeniu próżni w szklanych lub plastikowych bańkach i umieszczaniu ich na skórze. Działa to na zasadzie podciśnienia, co przyciąga skórę i tkankę pod bańką. Ta metoda pomaga w rozluźnieniu napiętych mięśni i poprawia krążenie krwi. Jest stosunkowo tania i można ją wykonywać samodzielnie w domu po odpowiednim przeszkoleniu. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą od pielęgnacji skóry.

masaż antycellulitowy w Rehastudio

ZOBACZ INNE USŁUGI FIZJOTERAPEUTYCZNE

Sprawdź jak jeszcze możemy Ci pomóc!

Fizjoterapia

leczenie bólu poprzez terapie manualne

Osteopatia

manipulacje i terapie manualne ciała pacjenta

Masaże

lecznicze, sportowe i relaksacyjne

Gdzie w Zielonej Górze znajdziesz nasz gabinet masażu antycellulitowego?  

Info

883-833-373
rehastudio.zielonagora@gmail.com

Adres

ul. Fryderyka Chopina 19A (I piętro)
Zielona Góra

godziny otwarcia

Poniedziałek – Piątek 8:00 – 21:30
Sobota 9:00 – 16:00