Skip to content

RehaSTUDIO

Rehabilitacja sportowa – Zielona Góra

REHASTUDIO

Co to jest REHABILITACJA sportowA?

Żyjemy w czasach, w których aktywność fizyczna jest nieodłączną częścią codziennego życia. Zwłaszcza u osób, dla których zdrowe życie jest priorytetem. Choć współczesne wysokorozwinięte społeczeństwa borykają się z problemem otyłości i nadwagi, nie brakuje jednak grup, które są szczególnie aktywne. Obok sportowców i wyczynowców czy osób, które aktywnością i sportem zajmują się zawodowo, będą to również osoby, które po prostu chcą cieszyć się dobrą kondycją i zdrowiem na co dzień. W przypadku osób, które ze sportem mają do czynienia każdego dnia i uprawiają go regularnie, rehabilitacja sportowa ma kluczowe znaczenie. I nie chodzi tu tylko i wyłącznie o sytuacje, w których dochodzi do przeciążeń, kontuzji czy poważnych urazów. 

rehabilitacja sportowców

Co daje REHABILITACJA sportowA?

Zawodnicy, którzy regularnie oddają się swojej pasji, niezależnie od tego w jakiej dyscyplinie się doskonalą, codziennie muszą stawiać czoła nowym wyzwaniom. Nie zawsze są to wyzwania stricte sportowe – czasami chodzi po prostu o to, by osiągnąć pewien poziom sprawności, efektywności sportowej czy wytrzymałość organizmu. Ci, którzy chcą być szybsi, sprawniejsi, mocniejsi w pewnej dziedzinie, muszą często nadwyrężać organizm by wznosić się na nowe poziomy. Efektem tego mogą być problemy z organizmem – przeciążenia, kontuzje, boleści. Dotyczy to zarówno sportowców zawodowych, jak i tych, dla których sport to pasja czy hobby. 

Rehabilitacja sportowa pozwala utrzymać organizm w doskonałej sprawności. Jej zadaniem jest regeneracja organizmu po silnym wysiłku fizycznym – rozluźnienie mięśni, usunięcie bólu, eliminacja obrzęków i skurczy. Jest to również odpowiedź na problemy ze sprawnością po wypadkach i kontuzjach. Warto podkreślić, że rehabilitacja sportowa stanowi również swego rodzaju profilaktykę, dzięki której problemy zdrowotne i kondycyjne sportowców nie pogłębią się.

Na czym polega rehabilitacja sportowa?

Ogólnie rzecz biorąc, można przyjąć, że rehabilitacja sportowa jest procesem leczenia i terapii dysfunkcji narządu ruchu u wszystkich osób, które regularnie uprawiają sport i oddają się aktywnościom fizycznym. Jej cele to:

  • optymalizacja wyników sportowych, dzięki lepszej sprawności
  • odnowa biologiczna organizmu
  • likwidacja barier sprawnościowych wynikająca z objawów chorobowych
  • zwiększenie wydajności organizmu
  • poprawa kondycji i umożliwienie powrotu do uprawiania aktywności po zdarzeniu medycznym (uraz, kontuzja, zabieg)
  • profilaktyka kontuzji i urazów oraz chorób u sportowców. 

MASAŻYŚCI SPORTOWI ZIELONA GÓRA

Alicja Deroń fizjoterapeuta

Alicja Deroń

fizjoterapeuta/masażysta

Zarezerwuj wizytę przez Booksy

czy REHABILITACJA SPORTOWA może zaszkodzić?

Rehabilitacja sportowa, gdy przeprowadzana jest profesjonalnie i zgodnie z zaleceniami specjalistów, zazwyczaj nie powinna zaszkodzić. Wręcz przeciwnie, ma na celu przywrócenie sprawności fizycznej i funkcji ciała po urazach, kontuzjach lub operacjach. Odpowiednio przeprowadzona rehabilitacja może przyspieszyć proces gojenia, poprawić zakres ruchu, siłę mięśniową i ogólną kondycję pacjenta.

Trafiając w ręce specjalistów z RehaStudio, jesteś bezpieczny/a. W naszych gabinetach z pacjentami pracują profesjonalni masażyści, którzy stale pogłębiają swoje kompetencje, aby nieść pomoc pacjentom z różnymi schorzeniami, wykorzystując przy tym nowoczesne techniki i narzędzia.

rehabilitacja dla sportowców

ZOBACZ INNE USŁUGI FIZJOTERAPEUTYCZNE

Sprawdź jak jeszcze możemy Ci pomóc!

Fizjoterapia

leczenie bólu poprzez terapie manualne

Osteopatia

manipulacje i terapie manualne ciała pacjenta

Masaże

lecznicze, sportowe i relaksacyjne

Gdzie w Zielonej Górze znajdziesz nasz gabinet masażu sportowego?

Info

883-833-373
rehastudio.zielonagora@gmail.com

Adres

ul. Fryderyka Chopina 19A (I piętro)
Zielona Góra

godziny otwarcia

Poniedziałek – Piątek 8:00 – 21:30
Sobota 9:00 – 16:00