Skip to content

RehaSTUDIO

Masaż leczniczy – Zielona Góra

REHASTUDIO

MASAŻ LECZNICZY – CO TO JEST I NA CZYM POLEGA?

Masaż leczniczy to technika masażu, której zasadniczym celem jest lecznicze oddziaływanie na ciało pacjenta. Masażysta w tym celu wykorzystuje bardzo różne techniki, między innymi rolowanie, ugniatanie, nacisk, głaskanie, masaż poprzeczny i wiele innych, w tym również niektóre techniki pochodzące z zakresu terapii manualnej. Dzięki temu udaje się przyspieszyć przepływ krwi w tkankach, a tym samym dostarczyć więcej związków odżywczych do obolałych tkanek. To właśnie ów efekt leczniczy. Masaże lecznicze są doskonałym rozwiązaniem w znamienitej większości bolesnych kręgosłupów i bóli mięśniowych. 

Głównym celem masażu leczniczego jest usprawnienie przepływu krwi i chłonki w żyłach oraz naczyniach chłonnych. Masaż doprowadza to tego, że zbędne substancje przemiany materii są odprowadzane  z jednego miejsca i doprowadzane tam, gdzie są potrzebne – tak w dużym uproszczeniu wygląda regeneracja. 

Generalnie, największą zaletą masażu leczniczego jest po prostu redukcja bólu. Ponadto warto wśród zalet wymienić zmniejszenie napięcia mięśniowego, przyspieszenie regeneracji mięśni, zmniejszenie lub całkowite usunięcie obrzeków.

W JAKICH DOLEGLIWOŚCIACH MOŻE POMÓC MASAŻ LECZNICZY?

Najczęściej na masaż leczniczy umawiają się pacjenci po kontuzji, wypadku, urazie czy osoby z przewlekłym bólem, na który nie pomaga nic innego. Niestety zbyt rzadko traktujemy masaż jako profilaktykę. Oczywiście wybór masażu leczniczego w sytuacji, gdy cierpimy i doskwiera nam silny ból jest bardzo dobrą opcją. Musimy jednak pamiętać, że aby masaż leczniczy rzeczywiście miał działanie terapeutyczne i był skuteczny, należy wykonać go w gabinecie wykwalifikowanego specjalisty – źle przeprowadzony masaż i pacjent w rękach osoby bez przeszkolenia, mogą zakończyć się pogorszeniem sytuacji. 

Masaż leczniczy najczęściej wykonuje się w schorzeniach takich jak:

  • bóle kręgosłupa
  • zaburzenia napięcia mięśniowego
  • dolegliwości reumatyczne 
  • urazy, złamania, kontuzje

Nasi MASAŻYŚCI – ZIELONA GÓRA

Alicja Deroń fizjoterapeuta

Alicja Deroń

fizjoterapeuta/masażysta

Marlena Kamińska fizjoterapeuta

Marlena Kamińska

fizjoterapeuta/masażysta

Paweł Kmieć osteopata

Paweł Kmieć

fizjoterapeuta/osteopata

ILE KOSZTUJE MASAŻ LECZNICZY – CENNIK

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec ut ornare enim. In tempus ante non venenatis malesuada. Phasellus ut urna non orci auctor aliquet. Donec et tempor nisl. Cras est neque, egestas eget lacus quis, maximus dignissim nulla. Etiam ultrices faucibus placerat. In sit amet augue quis turpis posuere accumsan. Pellentesque vestibulum ex ipsum, ac gravida lorem blandit sed. Duis lacinia ultrices elementum. In sed ipsum vulputate odio porttitor vehicula at id odio. In mollis odio nulla, sed ultrices magna efficitur a. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Donec aliquet, erat non gravida pretium, ex est dapibus tortor, sed egestas lectus nibh et elit. Curabitur at eleifend erat, id ultricies elit.

CZY MASAŻ LECZNICZY MOŻE ZASZKODZIĆ?

Tak, masaż leczniczy może zaszkodzić, jeśli wykonuje go osoba bez kwalifikacji lub podejmuje go pacjent, który nie powinien być masowany. Zasadniczym zadaniem masażu leczniczego jest rozluźnienie spiętych mięśni. Ponadto chodzi o uelastycznienie ich i uśmierzenie bólu. Są jednak sytuacje w których masaż leczniczy nie powinien być wykonywany.   

Istnieje szereg przeciwwskazań do wykonania masażu leczniczego. Są to między innymi podwyższona temperatura ciała (powyżej 39 stopni Celsjusza), przewlekłe choroby w tym choroba nowotworowa, zmiany skórne (ropne lub żylaki), hemofilia, zaawansowana miażdżyca i nadciśnienie oraz ciąża (tutaj konieczne są indywidualne konsultacje pod kątem możliwości wykonania masażu prenatalnego). 

leczniczy masaż w Rehastudio

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO MASAŻU LECZNICZEGO? 

Na zabieg masażu leczniczego należy przyjść względnie wypoczętym – o ile oczywiście pozwala na to dolegliwość z tytułu której zgłosiliśmy się na zabieg. Od pacjenta nie wymaga się szczególnego przygotowania – trzeba jedynie ubrać się wygodnie. Do masażu oczywiście trzeba będzie się rozebrać i odsłonić część ciała, która będzie masowana, jednak po masażu lepiej włożyć od razu coś luźnego i wygodnego, niż odzież, która np. krępuje ruchy czy jest ciasna. 

Nie zaleca się spożywania obfitych posiłków na 2-3 godziny przed masażem, ponieważ wykonywanie masażu krótko po jedzeniu może powodować dyskomfort.

Zarezerwuj wizytę przez Booksy

BÓL PO MASAŻU LECZNICZYM – CZY TO NORMALNE?

Nadrzędnym celem masażu jest leczenie bólu i dyskomfortu w różnych obszarach naszego ciała. Warto pamiętać o tym, że masaż leczniczy sprawdza się głównie tam, gdzie już pojawiły się dolegliwości bólowe i mięśnie są napięte i potrzebują rozluźnienia. Najczęściej będzie to w sytuacjach bólu karku, szyi, kręgosłupa. Masaż leczniczy sprawdza się również znakomicie u osób, którym doskwiera tzw. rwa kulszowa – dla takich pacjentów masaże lecznicze to swego rodzaju rehabilitacja.

Należy w tym miejscu podkreślić, że pacjent z bólem, może w trakcie zabiegu również odczuwać ból, wynikający z pracy mięśni. Masaż to również swego rodzaju wysiłek dla tkanek. Oczywiście nie może to być piorunujący ból czy ogromny dyskomfort, raczej uczucie towarzyszące nam przy intensywnych ćwiczeniach. Ból w trakcie masażu leczniczego może się pojawić – gdy tak będzie należy zasygnalizować go masażyście.

Z kolei ból po masażu to rzecz często spotykana, zwłaszcza u pacjentów, którzy po raz pierwszy korzystali z usług masażysty lub mieli w masażu długą przerwę. Jest to efekt tego, że mięśnie, które były przeciążone nagle otrzymują jeszcze więcej intensywnego treningu w postaci masażu. Czy zatem po masażu mięśnie mogą boleć? Tak. Co więcej, jest to prawidłowa reakcja organizmu – oznacza to, że mięśnie zareagowały prawidłowo na masaż, a ból jest naturalny, żeby nie napisać wręcz pożądany.

Aby zminimalizować uczucie dyskomfortu i bólu po masażu, należy dobrze się nawadniać i nie forsować kilka dni po takim masażu. Ból po masażu powinien ustąpić samoistnie w ciągu kilku dni.

Rehastudio leczniczy masaż

ZOBACZ INNE USŁUGI FIZJOTERAPEUTYCZNE

Sprawdź jak jeszcze możemy Ci pomóc!

Fizjoterapia

leczenie bólu poprzez terapie manualne

Osteopatia

manipulacje i terapie manualne ciała pacjenta

Masaże

lecznicze, sportowe i relaksacyjne

Gdzie w Zielonej Górze znajdziesz nasz gabinet masażu leczniczego?

Info

883-833-373
rehastudio.zielonagora@gmail.com

Adres

ul. Fryderyka Chopina 19A (I piętro)
Zielona Góra

godziny otwarcia

Poniedziałek – Piątek 8:00 – 21:30
Sobota 9:00 – 16:00