Skip to content

RehaSTUDIO

Masaż relaksacyjny –
Zielona Góra

REHASTUDIO

MASAŻ RELAKSACYJNY – CO TO JEST I NA CZYM POLEGA?

Pojęcie masażu relaksacyjnego jest bardzo szerokie. W ogólnym rozumieniu masaż relaksacyjny to rodzaj masażu, którego celem jest głównie relaksacja ciała i umysłu. To bardzo popularna technika masażu, której bezpośrednim celem jest redukcja stresu i rozluźnienie napiętych mięśni. Wszystko to razem wzięte ma prowadzić do poprawy ogólnego samopoczucia. 

Masaż relaksacyjny jest swego rodzaju terapią relaksacyjną, która pomaga w redukcji stresu i napięcia. To świetny pomysł na odprężenie się i relaks po ciężkim dniu. Tego typu masaże są raczej delikatne i łagodne, wykorzystują lekki nacisk i stosunkowo płynne ruchy. Masażysta wykonujący masaż relaksacyjny unika gwałtownych i intensywnych ruchów. Wbrew pozorom, mimo swojej delikatności, masaż relaksacyjny potrafi przynieść ulgę osobom z napięciem mięśniowym. Masaż relaksacyjny pomaga w poprawie krążenia krwi i limfy – dzięki temu jeszcze lepiej zaopatruje krew w tlen i niezbędne składniki odżywcze. 

MASAŻYŚCI ZIELONA GÓRA

Alicja Deroń fizjoterapeuta

Alicja Deroń

fizjoterapeuta/masażysta

ILE KOSZTUJE MASAŻ RELAKSACYJNY – CENNIK

Ceny masażu relaksacyjnego są zróżnicowane i zależą od tego kto i gdzie wykonuje taki masaż oraz jak długo trwa sesja. W RehaStudio masaż relaksacyjny wykonujemy w trakcie około 50 minutowej sesji, której koszt wynosi 130 zł. 

Zarezerwuj wizytę przez Booksy

MASAŻ RELAKSACYJNY – JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Przygotowanie do masażu relaksacyjnego nie jest zbyt wymagające. Ważne jest aby na masaż umówić się do miejsca, w którym zabieg wykona renomowany i przeszkolony specjalista. Jeśli studio masażu oferuje różne udogodnienia w postaci olejków, stempli czy gorących kamieni, trzeba upewnić się, że pacjent nie jest na nic uczulony. Warto też wybrać się na taki masaż z niekoniecznie pełnym brzuchem, dlatego zaleca się by ostatni posiłek przed masażem relaksacyjnym spożyć nie później niż na 2h przed masażem. 

CZYM SIĘ RÓŻNI MASAŻ KLASYCZNY OD MASAŻU RELAKSACYJNEGO?

Masaż klasyczny i masaż relaksacyjny to dwie różne techniki masażu. Masaż klasyczny ma charakter terapeutyczny i jest skoncentrowany na rozwiązywaniu problemów zdrowotnych, takich jak napięte mięśnie czy bóle. W trakcie masażu klasycznego często stosuje się intensywny nacisk i różnorodne techniki, takie jak ugniatanie, rozcieranie, oklepywanie czy wyciskanie. Jest to odpowiedni wybór dla osób poszukujących konkretnego leczenia lub ulgi w problemach fizycznych.

Masaż relaksacyjny natomiast ma główny cel w poprawie ogólnego samopoczucia i redukcji stresu. Jest wykonywany delikatniej, z mniejszym naciskiem i skupia się na technikach relaksacyjnych, takich jak głaskanie i rozcieranie. Jego głównym zadaniem jest wyciszenie i relaksacja klienta, niekoniecznie rozwiązywanie konkretnych problemów zdrowotnych. To idealny wybór dla tych, którzy chcą oderwać się od codziennego stresu i znaleźć chwilę spokoju.

kobieta ciężarna masaż

ZOBACZ INNE USŁUGI FIZJOTERAPEUTYCZNE

Sprawdź jak jeszcze możemy Ci pomóc!

Fizjoterapia

leczenie bólu poprzez terapie manualne

Fizjoterapeuta po porodzie

fizjoterapia mięśni dna miednicy

Masaże

lecznicze, sportowe i relaksacyjne

GDZIE W ZIELONEJ GÓRZE ZNAJDZIESZ NASZ GABINET MASAŻU RELAKSACYJNEGO?  

Info

883-833-373
rehastudio.zielonagora@gmail.com

Adres

ul. Fryderyka Chopina 19A (I piętro)
Zielona Góra

godziny otwarcia

Poniedziałek – Piątek 8:00 – 21:30
Sobota 9:00 – 16:00