Skip to content

RehaSTUDIO

Masaż sportowy – Zielona Góra

REHASTUDIO

Co to jest masaż sportowy?

Masaż sportowy to odmiana masażu, która jest zdecydowanie bardziej intensywna w porównaniu z masażem klasycznym – oznacza to, że w przypadku takiego masażu wykorzystuje się bardziej energiczne techniki, np. intensywne rozcieranie, mocne ugniatanie, oklepywanie oraz wyciskanie. Taki typ masażu jest często wykorzystywany w tzw. odnowie biologicznej. Połączony z innymi zabiegami (np. korzystaniem z sauny, kąpielami wodnymi i biczami wodnymi czy kąpielami solankowymi), daje doskonałe efekty dzięki synergicznym oddziaływaniom.

Co daje masaż sportowy?

Masaż sportowy przyspiesza proces regeneracji mięśni, ścięgien i więzadeł, redukuje napięcie mięśni, a także zwiększa zakres ruchu. To sprawia, że minimalizuje ryzyko urazów i sprzyja poprawie osiągnięć sportowców, co czyni go szczególnie zalecanym zarówno dla profesjonalistów, jak i dla miłośników aktywności fizycznej. Głównym celem takiego masażu jest prewencja i zapobieganie późniejszym konsekwencjom przemęczenia mięśni, stawów, układu ruchowego.

MASAŻYŚCI SPORTOWI ZIELONA GÓRA

Alicja Deroń fizjoterapeuta

Alicja Deroń

fizjoterapeuta/masażysta

Ile kosztuje masaż sportowy – cennik

Ceny masażu sportowego są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Przede wszystkim należy upewnić się jaki zakres obejmuje masaż sportowy. W RehaStudio koszt masażu sportowego to 150 zł za 55 minutową sesję. 

Zarezerwuj wizytę przez Booksy

czy masaż sportowy może zaszkodzić?

Choć jest to mało prawdopodobne, nie można tego niestety wykluczyć. Masaż sportowy przeprowadzony przez niewykwalifikowanego specjalistę lub u pacjenta, który zataił istotne szczegóły (które sugerują, że nie powinien być odbyć masażu) mogą przynieść pewne negatywne konsekwencje. W jakiej sytuacji może dojść do tego, że masaż sportowy zaszkodzi? Przede wszystkim wtedy, gdy wykorzystana będzie nieodpowiednia technika lub zbyt duże naciski. Problematyczne może być również odbycie masażu w nieprawidłowych warunkach – np. zbyt wysoka temperatura otoczenia lub brak higieny w gabinecie, dlatego zawsze warto wybierać sprawdzonych i doświadczonych masażystów, którzy pracują w komfortowych warunkach. 

Także zbyt długi masaż może prowadzić do nadmiernego napięcia mięśni, a z kolei za krótki masaż może nie przynieść pożądanych efektów. Istnieje także szereg przeciwwskazań do takiego masażu, tymczasowych (jak np. ciąża i choroba) lub stałych, wynikających z poważnych chorób czy dysfunkcji organizmu. Pamiętajmy, że również niewłaściwa częstotliwość masażu może prowadzić do wystąpienia skutków ubocznych -w trakcie takiego zabiegu mięśnie pracują i podobnie jak w trakcie ćwiczeń, masaż stosowany w nadmiarze może być szkodliwy. 

Czym różni się masaż sportowy od relaksacyjnego?

Masaż sportowy i masaż relaksacyjny różnią się od siebie pod wieloma względami. Podczas gdy masaż sportowy jest ukierunkowany głównie na poprawę wydolności i kondycji fizycznej, masaż relaksacyjny skupia się głównie na stworzeniu stanu odprężenia i redukcji stresu. Masaż sportowy wykorzystuje się głównie przygotowując sportowców do treningów, zawodów oraz do leczenia niektórych urazów oraz wspomagająco w procesach regeneracyjnych. Natomiast masaż relaksacyjny, który jest delikatnym masażem, można zastosować u szerszego grona pacjentów – masaż wykorzystuje delikatne techniki, takie jak głaskanie, delikatne ugniatanie. 

Oba typy masaży mają swoje unikalne korzyści. W zależności od tego jakie mamy potrzeby, należy wybrać najlepszy masaż do aktualnego zapotrzebowania. 

Rehastudio leczniczy masaż

ZOBACZ INNE USŁUGI FIZJOTERAPEUTYCZNE

Sprawdź jak jeszcze możemy Ci pomóc!

Fizjoterapia

leczenie bólu poprzez terapie manualne

Osteopatia

manipulacje i terapie manualne ciała pacjenta

Masaże

lecznicze, sportowe i relaksacyjne

Gdzie w Zielonej Górze znajdziesz nasz gabinet masażu sportowego?

Info

883-833-373
rehastudio.zielonagora@gmail.com

Adres

ul. Fryderyka Chopina 19A (I piętro)
Zielona Góra

godziny otwarcia

Poniedziałek – Piątek 8:00 – 21:30
Sobota 9:00 – 16:00